Kadangi gauname daug klausimų apie GYVŪNŲ VEŽIMĄ TRAUKINIAIS, susisiekėme su ,,LIETUVOS GELEŽINKELIAIS“, kurių atstovė mielai sutiko atsakyti į dažnai užduodamus klausimus apie gyvūno kelionę traukiniu :)

Kadangi gauname daug klausimų apie GYVŪNŲ VEŽIMĄ TRAUKINIAIS, susisiekėme su ,,LIETUVOS GELEŽINKELIAIS“, kurių atstovė mielai sutiko atsakyti į dažnai užduodamus klausimus apie gyvūno kelionę traukiniu :)

Dalinamės gauta aktualia informacija su Jumis:

1. Vietinio susisiekimo traukiniais LEIDŽIAMA vežti įvairius gyvūnus: šunis, kates, paukščius ir kitus gyvūnus.

2. Visi gyvūnai turi būti vežami specialiai tam skirtoje taroje (pintinėse, dėžėse, narveliuose ir pan.), kurios bendra trijų matmenų (ilgio, pločio, aukščio) suma ne didesnė kaip 115 cm, dugnas nelaidus vandeniui ir bendras svoris ne didesnis kaip 8 kg.

3. Visi gyvūnai, kurie telpa į talpas, nurodytas 2 punkte, turi būti jose ir vežami.

4. Gyvūnų NEGALIMA vežti ant keleivio sėdynės. Gyvūnai vežami neužimant atskiros sėdimosios vietos.

5. Maksimalus vežamo šuns dydis nėra numatytas. Jei jis yra didesnis nei 8 kg ir netelpa į specialų krepšį, šuo PRIVALO būti šalia keleivio ne didesniu nei 0,5 m atstumu, su antsnukiu ir prisegtu pavadėliu.

6. Be antsnukio leidžiama vežti šunis vedlius bei šunis, kurie yra išlaikę SOCIALIZACIJOS TESTĄ „Šuo mieste“ arba egzaminą „BH“ (išskyrus pavojingus ir kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus). Keleivis PRIVALO PATEIKTI testo / egzamino išlaikymo pažymėjimą. Pažymėjimas turi būti išduotas ne anksčiau kaip prieš trejus metus.

7. Atskiro vagono, skirto tik gyvūnams, kuriuose jie turėtų lygiai tiek pat teisių, kaip ir žmonės, kol kas NĖRA. Tačiau traukinių bendri vagonai yra draugiški gyvūnams, traukinio personalas visada stengiasi suderinti aplinkinių keleivių ir kliento su augintiniu poreikius. Jei traukinyje yra vandens dubenėlis, konduktoriai mielai pasiūlo šeimininkui tokią galimybę.

8. Gyvūnai NĖRA ĮLEIDŽIAMI į pirmos klasės vagoną.

9. Gyvūną NEMOKAMAI galima vežti tik 3 KLASE. 2 klasės vietose – mokant 30 proc. dydžio mokestį nuo 2 klasės pilnos bilieto kainos.
Keleiviniai elektriniai traukiniai yra 1 ir 2 klasės, dyzeliniai traukiniai dažniausiai yra 3 klasės, išskyrus tuos atvejus, kai traukinys važiuodamas numatytu maršrutu, nestoja visose stotelės, taip greičiau pasiekdamas kelionės tikslą. Esminio skirtumo keleiviams važiuojant 2 ar 3 klase nėra, visuose traukiniuose sėdynės yra minkštos, yra sanitariniai mazgai ir pan. Kai kuriuos 2 klasės traukiniuose yra teikiamos papildomos paslaugos: keleiviai gali įsigyti užkandžių ir gėrimų, trečios klasės vagonuose tokios galimybės nėra. Yra galimybė po traukinius pasižvalgyti, naudojantis virtualiuoju turu http://www.litrail.lt/keleiviams.

10. Vienas keleivis gali vežti NE DAUGIAU kaip 2 augintinius be specialios nurodytos taros. Vežant gyvūnus specialioje taroje, svarbu neviršyti leistinos normos (nurodyta 2 punkte).

11. Lietuvos geležinkelių darbuotojai džiaugiasi, kad kol kas dar neteko išprašyti šeimininkų su augintiniais ir tikisi, kad to neprireiks. Kad kelionė su augintiniu būtų sėkminga, traukinio darbuotojai įspėja keleivius laikytis Gyvūnų vežimo taisyklių.

Tikimės, kad informacija buvo naudinga 😉 Jeigu turite daugiau klausimų, rašykite į komentarus ir mes būtinai pabandysime sužinoti ir pateikti atsakymus 😉

,,VYŠNIŲ SODAS“ linki Jums ir Jūsų augintiniams malonių kelionių Lietuvos traukiniais! 🙂

*nuotraukos skolintos iš interneto