KATĖS PABĖGIMO ANATOMIJA

Plūstelėjusia šiltų orų banga seka ir iš namų išsprukę, pasiklydę ir sugrįžti atgal nebesugebantys gyvūnai, išbėgę pro atdarus langus, iššokę iš balkonų. „Vyšnių sodo“ viloje kačių daugėja beveik šviesos greičiu, neseniai priglaudėme nulį šansų laukinėje aplinkoje išgyventi turintį sfinksą.

Tam, kad tokių pabėgimų būtų kuo mažiau, primename kiekvienam katės augintojui svarbias taisykles.
1. Visada turite žinoti, kur yra jūsų gyvūnas. Įsitikinkite, ar jis tikrai spintoje, už sofos, po stalu ar bet kur, kur galvojate, kad yra. Galvojimas ir faktas gali nesutapti, o kuo anksčiau pamatysite, kad katės nėra, tuo daugiau šansų ją surasti.

2. Iki galo atlapotas langas – paprasčiausias būdas gyvūnui pasprukti. Katėms nėra saugūs ir per viršų V forma praverti langai. Jei per plyšelį nepavyksta iššokti, įstrigimas reiškia lėtą ir kankinančią mirtį, pasismaugimą.

3. Neleiskite prie lauko ir atvirų erdvių nepratusių savo gyvūnų į atvirus, neįstiklintus balkonus, praviras lodžijas ar atviras terasas, net jei juos stebite. Vikri ir šokli katė pabėgti gali per akies mirksnį.

4. Vakare įsitikinkite, kad langai ir orlaidės uždaryti, o katė – saugi būsto viduje.

5. Katės išsprunka ir pro duris, todėl išeidami ar grįždami stebėkite savo gyvūną ir prevenciškai užtverkite jam kelią taip, kad jis negalėtų išsprūsti – rankine, krepšiu ar atstatyta koja.

Kodėl katės pasprunka? Jos smalsūs gyvūnai su stipriu medžioklės instinktu, todėl gali susivilioti paukščiu, muse ar vėjo nešamu lapu.

Žinoma, vien dėl augintinio langai per visą vasarą nebus uždaryti, o sudėtingiausia rasti kuo uždengti V formos lango plyšį. Mėgstant taip atidaryti langą, užsienio gyvūnų prekių parduotuvėse galima nusipirkti grotelių principu pagamintą įdėklą, patikimai uždengiantį ir pradaryto lango šonus, ir viršų. Turint auksines rankas – tokį įdėklą pasigaminti. Ne toks saugus ir patikimas būdas, bet geriau negu nieko – nuleisti žaliuzes, roletus ar romanetes taip, kad jos maksimaliai dengtų lango plyšį arba įleisti jas į plyšį, kad katė to nenuskaitytų kaip lango į laisvę.

 

 

 

*nuotrauka skolinta iš interneto