Su svarmenimi SKANDINTO šuniuko istorija: KAIP RASTI KALTININKĄ ir KOKIA TIESA slypi po siaubingų įvykių šydu?

Su svarmenimi SKANDINTO šuniuko istorija: KAIP RASTI KALTININKĄ ir KOKIA TIESA slypi po siaubingų įvykių šydu?

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Policijos akiratyje dvi savivaldybės: Prienų rajono, kur šuniukas buvo rastas ir Trakų rajono, iš kur šuniukas buvo paimtas.

Jau antra diena bendraujame su moterimi Audra Petraškiene, kuri penktadienį apie 11 valandą rado jį… 🙁 Šlapią, išsigandusį šuniuką ant kurio kaklo buvo pritvirtintas beveik 6 kg svorio gelžgalis. Šuniuką kažkas bandė nužudyti bene žiauriausiu būdu – įmetant į vandenį su vieninteliu trokškimu, kad jis niekada nebeįkvėptų oro…

Istorijos pradžia ir rasto šuniuko video: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1604378702993456&id=100002640248424

Šiuo metu parašyti jau du pareiškimai policijai su prašymu išsiaiškinti taip pasielgusį sadistą (parašė radusi moteris ir šuns šeimininkas). PRIENŲ komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Paskirta tyrėja rytoj vyksta apklausti šuniuką radusios moters.

KAS VYKO ŠIANDIEN?
Vykome pasikalbėti su vyru, kuris yra Torio šeimininkas. Kalbėjomės ilgai ir atvirai, žiūrėjome nuotraukas, sužinojome Torio gyvenimo detales… Jis – Saulius, žmogus ypatingai pergyvenantis dėl savo augintinio, kaltinantis save, kad laiku nekastravo, kad šuniukas išbėgo, greičiausiai pas rujojančią kalytę gyvenvietėje. Taip, kaltas, kad nekastravo, kaltas, kad nečipavo, kaltas, kad nesužiūrėjo savo 5 metų augintinio. Tačiau skaudžių žodžių, kaltinimų ir pykčio lavina, užgriuvusį neįgalų žmogų mūsų nuomone – ne visiškai pelnyta ar adekvati. VISKĄ AIŠKINSIS TYRĖJAI, o mes prašome rimties ir šiek tiek žmogiškumo.
Nepulkime žmogaus, kol jo kaltė dar neįrodyta, nebūkime tokie žvėrys, kaip šuniuką norėjęs nužudyti žvėris… 🙁

Ar bandymas nužudyti šuniuką yra žiauraus kaimyno kerštas, prie kurio nesterilizuotos kalytės lindo Toris, taip pat paliekame spręsti ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams. Gali būti, kad tam tikros detalės šioje istorijoje – ne atsitiktinės. Svarmuo, prikabintas prie šuniuko kaklo – tam tikros mašinos, kurių remontu užsiima tik vienas žmogus iš gyvenvietės… Šias detales ir turimą informaciją pateiksime tyrėjai rytoj, kartu su: šuniuko kraujo tyrimų rezultatais, veterinarų išvadomis apie bendrą šuniuko sveikatos ir psichologinę būklę, pareiškimu ištirti įvykį ir organizacijos prašymu supažindinti su bylos medžiaga.

Kaip organizacija, privalome pasirūpinti, kad šuniukas būtų SAUGUS, kol išaiškės TIKROJI TIESA.
Bendru sutarimu su Audra ir Sauliumi, bei pasitarę su pareigūnais nusprendėme, kad kol kas Toriui geriausia atkeliauti VšĮ „Vyšnių sodas“ globą. Dėl užgriuvusio dėmesio, įvairiausių komentarų, siūlymų, kaltinimų ir net reikalavimų, su byla susiję asmenys atsidūrė aklavietėje ir jiems reikia pagalbos. Visi kartu norime tik vieno: KAD TYRIMAS VYKTŲ INTENSYVIAI IR ATSAKINGAI, kad kaltininkas būtų rastas ir gautų PAČIĄ GRIEŽČIAUSIĄ BAUSMĘ už tai, ką padarė negalėjusiam apsiginti šuniukui.

Prašome visų būti žmonėmis, procesas vyksta ir mes Jums visiems pažadame, kad aktyviai bendradarbiausime su policija, keisimės informacija ir apginsime šuniuko teises.
Rytoj Toriui bus atliekami kraujo tyrimai, jeigu jie bus geri – atliekama kastracija, įvedama mikroschema (kol kas laikino globėjo – organizacijos vardu).

DALINSIMĖS SU JUMIS naujausiomis žiniomis, suprasdami, kaip stipriai ši istorija palietė daugelį iš jūsų. Dėkojame, kad norite apginti gyvūną, tai rodo augantį mūsų visuomenės sąmoningumą ir suvokimą, kad gyvūnas teisinėje sistemoje nebegali būti traktuojamas kaip daiktas. Visi kartu mes galime elgtis gražiai, kad mūsų veiksmai ir komentarai būtų verti pagarbos, kad mus išgirstų ir padėtų apginti Torį. Būkime žmonės, gerbkime vieni kitus ir tikrai padarykime viską, kad SVARBIAUSIA šioje istorijoje būtų TORIO GEROVĖ. Ačiū, kad esate kartu ir neliekate abejingi

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider