Katės perima žmonių gyvenimo ritmą – tyrimas

Katės perima žmonių gyvenimo ritmą – tyrimas

Prieš „įsikatindami“ katę žmonės neretai bijo, kad ji žais, lakstys ir namus aukštyn kojomis vers naktimis, o kai dienomis saldžiai pūs į ūsą, jiems teks keltis neišsimiegojus ir plyštančia galva. Katės iš tikrųjų yra labiau naktiniai gyvūnai, bet šalia žmogaus leidžiamas laikas jas paskatina maksimaliai prisitaikyti prie jo įpročių bei paros ritmo.

Kuo mažesnėje erdvėje gyvenate Jūs ir katė, tuo labiau jos elgesys atitiks namų rutiną.

Žurnalas „Veterinary Behavior“ dar 2013 metais paskelbė apie tyrimą su dviem kačių grupėmis, kurių pirmoji gyveno 80-100 kvadratinių metrų būste su galimybe valandai ryte išeiti į nedidelį sodelį. Antrosios grupės kačių gyvenamasis būstas siekė 2000-2500 kvadratinių metrų, jos galėjo visą dieną leisti dideliame sode, jame prabūdavo ir naktį.

Tyrimo rezultatai parodė, kad pirmosios grupės katės perėmė savininkų elgesio modelį, jų aktyvumo metas sutapdavo su žmonių aktyvumu bei miegu. Tuo tarpu antroji kačių grupė buvo aktyvi naktį ir labiau mėgdžiojo laukinių kačių įpročius.

Taigi, katės yra socialūs gyvūnai, o žmonės joms yra labai svarbūs.

Natūralu, kad namuose ką tik apsigyvenusi katė dar nežino jų taisyklių: iš pradžių gali šniukštinėti, lakstyti ar žaisti naktimis, tačiau laikui bėgant, sudrausta ir supratusi, kad Jums miegant nieko įdomaus nevyksta, maistas taip pat netiekiamas, prisitaikys ir ims gyventi Jūsų ritmu.