Sutinkame pagal kailį, palydime pagal charakterį

Sutinkame pagal kailį, palydime pagal charakterį

Pačiomis elegantiškiausiomis laikomos juodos katės turi mažiausiai šansų iš prieglaudos iškeliauti į nuolatinius namus. Mokslininkai, veterinarai, psichologai, gyvūnų prieglaudos visame pasaulyje pripažįsta, kad dėl savo kailio spalvos juodos katės dažniausiai patiria savotišką diskriminaciją, nes žmonės mieliau pageidauja oranžinių, rainų, baltų… Kitaip tariant, spalvotų kačių.

Katės išvaizda yra vienas svarbiausių dalykų, kuris pirmiausiai  patraukia akį. Tai, kad fizinė katės charakteristika yra viena svarbiausių, įrodė 2014 metais Japonijoje atlikta kates iš gyvūnų ligoninės priglobusių žmonių apklausa. Nors į klausimus sutiko atsakyti tik 29 žmonės, jų pateikti atsakymai atitinka ir mūsų pastebimus stereotipinius pasirinkimus.  Kailiuko spalva buvo svarbi 58,6% proc., 62,1% norėjo mažo kačiuko, 55,2% – moteriškos lyties gyvūno ir 55,2% kreipė dėmesį į sveikatą. Kaip bebūtų keista, apklausoje dalyvavusiems japonams mažiau už išvaizdą rūpėjo kačių charakteris, kurio labiausiai pageidautini bruožai – kad būtų aktyvus ir smalsus gyvūnas.

JAV nemaža dalis kačių atgal į prieglaudas grąžinama per pirmus metus, nes šeimininkams pritrūksta žinių ar patirties, gyvūnai neatitinka jų įsivaizdavimo, taip pat, dėmesio!, priežastimi tampa katės elgesys. Būtent į katės charakterį siūlome kreipti daugiausiai dėmesio, nes būtent jis, o ne kailiuko spalva, gali jus paversti amžinais draugais ar paskatinti sukti skirtingais keliais.

Kalbant apie juodas kates:

  • Bombėjaus katė yra vienintelė veislė, kurios išskirtinis bruožas – juoda kailio spalva, daranti ją panašią į mažą panterą.
  • Juodos katės su sėkme sietos ne tik senovės Egipte, tuo tikima ir šiais laikais – Japonijoje, Prancūzijoje.
  • Juokaujama, kad tik juodoms katėms tinka bet kokios spalvos aksesuarai, o jas glostant – įspūdingiausiai žiūrisi raudonai nulakuoti šeimininkės nagai.
  • Pasaulinė Juodos katės diena minima spalio 27 dieną.

Nepagrįsta juodų kačių baimė ir jų mistifikavimas atėjo dar iš Viduramžių, kuomet jos sietos su raganavimu bei nesėkmėmis. Kiek iš Jūsų tris kartus spjaunate per petį, jei kelią perbėga juoda katė? Patikėkite, neverta. Juoda katė reiškia ne nesėkmę, o neišmatuojamą meilę ir švelnumą, jei ji būtų Jūsų. Ilgiau užsibūnančios prieglaudose, ilgiau laukiančios ir labai pasiilgę savo žmogaus, juodos katės būna puikios, mielos ir prieraišios kompanjonės.

Kol gyvūnų prieglaudose vis dar dažnai griebiamasi už galvos, pamačius į globą atkeliaujantį nepaklausios kailio spalvos gyvūną, tapkime tais, kurie laužo stereotipus, netiki prietarais ir patys diktuoja madas. Nepraeikite pro mažą juodą panterą – gali būti, kad ji ilgai ir kantriai savo meilę taupė būtent Jums.